Jak stać się „ECO” od Nowego Roku?

Piątek, 28 Grudzień 2018

Bycie „eko” już dawno przestało być fanaberią co bardziej świadomych obywateli, a stało się postawą, do której dąży już cały świat. Dla przedsiębiorców, prezesów, dyrektorów i właścicieli film jest to oczywista składowa CSR-u, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla przeciętnego człowieka są to natomiast codzienne, drobne gesty, dzięki którym zużywają coraz mniej plastiku.

Jak stać się „ECO” od Nowego Roku? Najlepsze EKO gadżety

Bambusowe kubki — wiele wariantów i jeszcze więcej korzyści

Zaskakująco odpowiednią alternatywą dla plastiku okazał się… bambus! Po tę niezwykłą roślinę sięgają naukowcy tworzący substytuty szczoteczek do zębów czy modnych ostatnio słomek do picia. Bambusową alternatywę możesz zaprosić również do swojego biura — pod postacią kubków do picia. Są to oczywiście naczynia wielokrotnego użytku, a mnogość ich wariantów zaskoczy nawet najbardziej wymagającego menadżera. Różne kolory, warianty z uszkiem do trzymania lub pokrywką na wynos — bez względu na to, jaki kubek uważasz za najwygodniejszy i najbardziej praktyczny, na pewno znajdziesz dla niego bambusowy odpowiednik!

 

 

 

 

 
Pamiętaj, że odwiedzający siedzibę Twojej firmy klienci zwracają uwagę na każdy szczegół. Wrażliwość na problemy współczesnego świata i poczucie odpowiedzialności zrobią na nich doskonałe wrażenie!

 

 

Butelki na wodę wielorazowego użytku — ekologiczna alternatywa w Twoim biurze

Zapewnienie dostępu do świeżej, czystej wody znajduje się wśród obowiązków każdego pracodawcy. Większość firm decyduje się na umieszczenie w pomieszczeniu socjalnym specjalnego dystrybutora wody. Na tym jednak inicjatywa menadżerów często się kończy — przyjmują oni przywożone razem z kolejnymi baniakami wody jednorazowe, plastikowe kubki, nie zastanawiając się nad skutkami wprowadzania takich ilości plastiku do obiegu. Jeżeli nie chcesz, by Twoi podwładni narażali środowisko na szkodę — a Ciebie na kompromitację — zapewnij im specjalne kubki wielorazowego użytku. Dzięki nim skutecznie pozbędziecie się plastiku ze swojego biura. Co szczególnie ciekawe, inicjatywę przynoszenia własnych kubków wspiera wiele kawiarni — za kawę nalaną do „naszego” kubka coraz częściej zapłacimy mniej, niż przy otrzymaniu naczynia jednorazowego użytku.

 

 

 

Opakowania na jedzenie wielorazowego użytku? Firmy cateringowe powinny się bać!

Wiele biurowców nawiązuje współpracę z zewnętrznymi firmami cateringowymi, które codziennie dostarczają im posiłki. Chociaż oferta tego typu dostawców bywa niezwykle zróżnicowana, wprawny obserwator dostrzeże coś jeszcze — mnóstwo folii i plastiku. Przygotowane przez cateringi posiłki docierają do swoich odbiorców w plastikowych pojemnikach jednokrotnego użytku, które lądują w koszu.

Jeżeli pomnożysz, to sobie przez liczbę pracowników to zrozumiesz, jak wiele kilogramów plastiku dziennie Twoja firma „dostarcza” środowisku. Cóż, nie jest to zbyt chwalebny wynik. Posiadanie pojemników na jedzenie wielorazowego użytku nie tylko przysłuży się środowisku, ale też skłoni Cię do samodzielnego gotowania — a domowa kuchnia jest zdecydowanie tańsza i zdrowsza, niż zewnętrzny

catering.

 

 

 

Zapomnij o foliówkach — trwałe torby na zakupy to dzisiaj najbardziej świadomy wybór

Plastikowe reklamówki to prawdziwe utrapienie naszych czasów. Korzystamy z nich dosłownie bez opamiętania, sięgając po plastik przy każdej okazji. Najlepiej widać to podczas zakupów, gdy z supermarketu wychodzimy z naręczem nowych plastikowych torebek. A przecież problem ten rozwiązać można bardzo prosto — wystarczy zaopatrzyć się w solidną, wykonaną z poliestru torbę na zakupy, która zastąpi nam klasyczną foliówkę. Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska, torby na zakupy wielokrotnego użytku mają także wiele innych zalet. Włożymy do nich znacznie więcej zakupów i właściwie nie ma ryzyka, że taka torba się rozedrze. Przyjazne dla środowiska i wygodne dla człowieka? Tak, to da się połączyć!

Kupowanie „eko” gadżetów to nie tylko najprostszy sposób na uciszenie wyrzutów swojego sumienia, lecz również — a nawet przede wszystkim — postawa dająca Ci realny wpływ na kondycję otaczającego nas środowiska. Wymienione w naszym artykule gadżety ułatwią Ci życie zawodowe i prywatne — oprócz ich ekologicznego charakteru, przemawia za nimi także ich nieprzeciętna użyteczność!

 

 

Sprawdź wszystie oferowane eko gadżety

Popularne wpisy w Akademii Gadżetów:

Jak powinien wyglądać skuteczny plakat reklamowy?
Lokowanie produktu coraz bardziej popularną formą reklamy - czym jest lokowanie produktu?
Słodycze reklamowe na Halloween
Świąteczne gadżety reklamowe
Tanie gadżety reklamowe za 1 zł!
Czym jest druk sublimacyjny i jak go wykorzystać
Kubek termiczny, czyli zimowy gadżet reklamowy
Portfel reklamowy - idealny na święta
Zegar reklamowy - prezent dla kontrahenta
Lizaki reklamowe - skuteczna forma reklamy
Prezenty na Nowy Rok
Świąteczne prezenty dla pracowników
Antystresy reklamowe – gadżet na nowy rok
Gadżety reklamowe – dlaczego warto z nich korzystać?
Wielkanocne gadżety reklamowe
Wzornik Pantone – co to jest?
Czy kubek z nadrukiem można myć w zmywarce?
Jakie gadżety reklamowe na targi wybrać?
Szklane kufle z nadrukiem – jakie wybrać?
Upominki dla pracowników – gadżety reklamowe na co dzień

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.