Opaski silikonowe w reklamie firmy

Czwartek, 20 Luty 2020

„Moda przemija” to stwierdzenie jest tak samo trafne jak i błędne. Pewne trendy przychodzą, inne odchodzą, aby w końcu powrócić po pewnym czasie. Są jednak produkty, które wdzierają się w kanony mody raz i pozostają tam niemal na zawsze. Takim produktem są opaski silikonowe.

Opaski silikonowe w reklamie firmy

Małe, niepozorne, wytrzymałe i modne silikonowe opaski na rękę pojawiły się na „modowych salonach” jakiś czas temu. Ich prostota sprawiła, że ludzie pokochali je od samego początku. Ponadto, mimo swoich niewielkich gabarytów, opaski silikonowe z nadrukiem stały się znakomitym nośnikiem informacji. Ich niebagatelna rola zapisała się w historii dzięki wykorzystaniu ich do markowania postaw społecznych jak np. opaski czarno białe „Stand Up Speak Up” promujące postawę anty-rasistowską lub znana już wszędzie opaska koloru żółtego „live strong” która łączy się z osobami chorymi na raka oraz cukrzycę.

Powyższe przykłady jasno wskazują, że opaski silikonowe (https://artigraf.pl/oferta/gadzety-reklamowe/higiena-osobista) z własnym nadrukiem to nie tylko element ubioru ale modny gadżet reklamowy, który może mieć silny przekaz zarówno marketingowy jak i społeczny. Jak zatem można wykorzystać opaski w reklamie firmy?

Wielofunkcyjne opaski silikonowe 

Jak zwykle w przypadku upominków reklamowych, możliwości jest tyle ile pomysłów w głowie, można jednak wyróżnić kilka z nich:

  • Eventy – silikonowe opaski na rękę dobrze mogą odróżnić drużynę, lub wyodrębnić grupę osób. Jest to niezbędnik wielu eventów. Opaski zapewniają również przynależność do grupy a do tego na każdej może znaleźć się indywidualny nadruk
  • Szkoły/Dzieci – znakomitym pomysłem jest wykorzystanie opasek silikonowych z własnym nadrukiem na wszelkiego rodzaju wycieczkach lub koloniach. Nadruk numeru telefonu wychowawcy, nazwy szkoły lub innych danych pozwoli znacznie podnieść bezpieczeństwo uczestników a przy okazji będzie to świetna pamiątka
  • Festiwale – imprezy masowe, które są organizowane corocznie mogą tworzyć wyjątkowe kolekcje swoich opasek, jak i innych gadżetów. Każdy wierny uczestnik na pewno będzie chciał nosić na ręcę ciekawy gadżet, zwłaszcza, gdy będzie to kolekcja z kilku minionych lat
  • Idea marki – jak wskazaliśmy wcześniej opaski mogą tworzyć silną przynależność do danej grupy. Taką przynależność można również stworzyć względem idei, którą wyznaje Twoja Firma/Marka. Należy jednak być ostrożnym i przede wszystkim szczerym względem deklarowanych wartości, ponieważ odbiorcy są bardzo wrażliwi na każdy brak spójności firm.

Dodatkowymi atutami opasek silikonowych na rękę jest ich uniwersalność. Pasują na każdego i w każdej sytuacji. Są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, są elastyczne, a rozmiarem pasują zarówno na dzieci jak i dorosłych. Można je wykorzystywać jako element ubioru sportowego ale pasować będą również do koszuli i garnituru. Są casualowe a na ich atrakcyjność wpływa głównie forma nadruku i przekaz zanim idący.  

Niewiele jest gadżetów reklamowych, które mogą znaczyć tak wiele co opaski silikonowe. Ich siłę zamarkować jednak trzeba swoim pomysłem, informacją, lub sentencją, gdyż bez tego pozostają one modnym dodatkiem naszego ubioru.

Popularne wpisy w Akademii Gadżetów:

Płyn do dezynfekcji – obowiązek w Twojej firmie z Twoim logo
Słodycze reklamowe – nasze TOP5 na stoiska eventowe
Smycze z logo dla Twoich pracowników – must have każdej firmy
Teczki konferencyjne z logo Twojej firmy – profesjonalizm i klasa
Worki reklamowe, czyli najlepsza reklama na eventach
Zadbaj o ekologię w Twojej firmie - gadżety ekologiczne dla Twoich pracowników
Galanteria reklamowa – jak się sprawdzi w praktyce?
Kubki termiczne z logo – czyli jak połączyć funkcjonalność z reklamą
Kufle z nadrukiem - idealny pomysł na prezent lub do własnego baru
TOP 5 - Czyli nasze najlepsze kubki reklamowe
Czy klasyczna smycz reklamowa może jeszcze zaskoczyć?
Czy klasyczne długopisy reklamowe mogą jeszcze zaskoczyć?
Gadżety świąteczne i dekoracyjne - nasze TOP 5 świątecznych dekoracji
Gadżety w Twojej firmie - w co warto zainwestować dla Twoich pracowników
TOP 5 kosmetyków reklamowych - sprawdzone i polecane
Akcesoria sportowe z Twoją reklamą
Akcesoria szkolne – sposób na skuteczną reklamę
Czy warto obchodzić w pracy dzień chłopaka – co kupić na dzień chłopaka?
Eko gadżety reklamowe
Bożonarodzeniowe słodkie upominki

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.