Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu - maseczka higieniczna

Środa, 22 Kwiecień 2020

Maseczka higieniczna zyskała dziś wiele nazw i określeń. Spotkać możemy określenie maski antywirusowe, maski ochronne oraz maski chirurgiczne. Wszystkie te nazwy odnoszą się do różnych rodzajów masek. Niezależnie od typu maska na twarz ochronna ma służyć bezpieczeństwu naszemu oraz otoczeniu w jakim znajdujemy się w danym momencie. Nie chodzi tylko o wydychane powietrze, maska ma za zadanie chronić nas przed odruchowym dotykaniem twarzy , ust oraz nosa. Ne należy zapominać o podstawowych zasadach związanych z ich użytkowaniem. Po pierwsze, maska ochronna na twarz musi być stosowana wraz z innymi środkami antywirusowej profilaktyki. Są nimi mycie rąk, zachowywanie dystansu 1,5 do 2 m oraz jak wcześniej nadmieniliśmy, niedotykanie twarzy nieumytymi rękami.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu - maseczka higieniczna

Maska ochronna powinna być w miarę dopasowana do górnej części twarzy i powinna zakrywać nos. Gdy podczas noszenia maseczki ochronnej dotkniemy jej zewnętrznej warstwy postarajmy się umyć niezwłocznie dłonie. Odpowiednio używana maska ochronna, zarówno jednorazowa chirurgiczna jak i materiałowa wielokrotnego użytku chronią nas przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Noszenie ich ma zatem kluczowe znaczenie.

Obserwujemy obecnie falę masowego zainteresowania. W swojej ofercie przedstawiamy 5 rodzajów masek.

Maskę 3 warstwową certyfikowaną 3PLY, która w największym stopniu zabezpiecza nas przed wirusami. Jest to maska ochronna  jednorazowego użytku i składa się z z trzech warstw włókniny, filtra i włókniny.

Maseczka higieniczna

Maseczka higieniczna V1 wykonana jest z Wigofilu czyli włókniny polipropylenowej często nazywanej flizeliną. Na brzegach jest przeszywana i ma wszystka gumkę za uszy. Drugim rodzajem maski ochronnej na twarz z wigofilu jest maska V2, która nie ma przeszyć a gumkę ma umocowaną w wykrojonej dziurce. Gumka zakładana jest za uszy.

Maska ochronna na twarz BN2 z mikrofibry o gramaturze 205g/m2 jest produktem wielokrotnego użytku.       Na tej masce wykonujemy dowolny nadruk metodą sublimacyjną. Po użyciu należy ją wyprać mydłem, zalać wrzątkiem i wysuszyć. Można ją prać w pralce w 60 stopniach. Taki sam rodzaj maski jednobarwnej proponujemy bez nadruku. Dostępne są w kolorach białym, zielonym, czerwonym, niebieskim, granatowym, szarym i czarnym.

Dobrym rozwiązaniem może być również bandana-komin wykonana z mikrofibry. To użytkowy produkt i modny wzór, który może być wykorzystany i noszony na wiele sposobów, między innymi jako maska ochronna na twarz.

Maseczka higieniczna to produkt dający poczucie bezpieczeństwa dla Ciebie i otoczenia.  Jeżeli traktujemy każdego, kto przebywa w naszej bliskości z serdecznością i uwagą to chronimy innych i siebie przed niepotrzebnym zarażeniem. Noszenie  maski na twarz ochronnej ma sens. Powinno to być jednak poprzedzone edukacją odnośnie tego, jak je należy stosować, jak je wyrzucać, jak długo stosować odpowiedni rodzaj maseczki higienicznej.

Do całej gamy odpowiedzialności społecznej musimy dołączyć również sprawę naszego wyglądu. Maska ochronna na twarz staje się dziś elementem mody. Maseczki mogą być w różnych kształtach kolorach i zadrukach, a to pozwala również rozwijać świetną i kreatywna zabawę. Bawmy się zatem dobrze przy okazji dbałości o siebie i innych, wówczas świat będzie kolorowy a co najważniejsze bezpieczny.

Popularne wpisy w Akademii Gadżetów:

Płyn do dezynfekcji – obowiązek w Twojej firmie z Twoim logo
Słodycze reklamowe – nasze TOP5 na stoiska eventowe
Smycze z logo dla Twoich pracowników – must have każdej firmy
Teczki konferencyjne z logo Twojej firmy – profesjonalizm i klasa
Worki reklamowe, czyli najlepsza reklama na eventach
Zadbaj o ekologię w Twojej firmie - gadżety ekologiczne dla Twoich pracowników
Galanteria reklamowa – jak się sprawdzi w praktyce?
Kubki termiczne z logo – czyli jak połączyć funkcjonalność z reklamą
Kufle z nadrukiem - idealny pomysł na prezent lub do własnego baru
TOP 5 - Czyli nasze najlepsze kubki reklamowe
Czy klasyczna smycz reklamowa może jeszcze zaskoczyć?
Czy klasyczne długopisy reklamowe mogą jeszcze zaskoczyć?
Gadżety świąteczne i dekoracyjne - nasze TOP 5 świątecznych dekoracji
Gadżety w Twojej firmie - w co warto zainwestować dla Twoich pracowników
TOP 5 kosmetyków reklamowych - sprawdzone i polecane
Akcesoria sportowe z Twoją reklamą
Akcesoria szkolne – sposób na skuteczną reklamę
Czy warto obchodzić w pracy dzień chłopaka – co kupić na dzień chłopaka?
Eko gadżety reklamowe
Bożonarodzeniowe słodkie upominki

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.