Jak działają gadżety reklamowe

Wtorek, 1 Wrzesień 2020

Prowadzisz małe przedsiębiorstwo i zastanawiasz się, w jaki sposób trafić do szerszej grupy odbiorców? A może Twoja firma posiada już stabilną pozycję na rynku, ale chce pokazać swoim pracownikom i partnerom biznesowym, jak bardzo ich docenia? Niezależnie od powodu gadżety reklamowe z logo sprawdzą się idealnie. To forma reklamy, która działa od wielu lat.

Gadżety Reklamowe

Posiadając świetny produkt czy innowacyjną usługę – sam nic nie zdziałasz. Potrzebujesz dobrze zaplanowanej i skutecznej kampanii reklamowej, która pozwoli konsumentom poznać Cię i polubić. Reklamy w radio i telewizji są drogie, nie sprawdzą się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które dysponują ograniczonym budżetem. Dla nich idealnym rozwiązaniem będą unikatowe i spersonalizowane upominki dla klientów i kontrahentów.

Powiedz swoim klientom, że istniejesz
Coraz częściej wykorzystywaną formą marketingu są targi i imprezy firmowe. To dzięki nim zyskujesz dostęp do wielu potencjalnych klientów. Jedynym warunkiem, by Cię zapamiętali i chcieli skorzystać z Twoich usług jest danie im pretekstu do zakupu. W budowaniu więzi zdecydowanie pomagają gadżety reklamowe z nadrukiem. Dlaczego? Dobrane do grupy docelowej wpiszą się w wymagania i potrzeby klientów, zaskoczą i wzbudzą pozytywne uczucia. To też świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy, a następnie wymianę kontaktów biznesowych czy wysłanie wstępnej oferty.
Osoby uczestniczące w targach wraz z otrzymanymi upominkami wracają do domu, gdzie czeka na nich rodzina i przyjaciele. Otoczenie osoby obdarowanej zapewne zwróci uwagę na nietypowy gadżet z niebanalnym wzornictwem, dzięki czemu zapyta ona o logo. A jeśli już to zrobi, Ty zyskujesz kolejną osobę, która wie, kim jesteś.
Upominki w takiej formie nie są nachalne i dobrze się kojarzą. Więc do dzieła!
Doceń swoich stałych partnerów biznesowych
Pozyskiwanie nowych kontaktów jest równie ważne co utrzymywanie obecnych relacji biznesowych. Darmowe gadżety reklamowe grają tutaj niezwykle istotną rolę. Pomijając fakt bycia obdarowanym, to takie drobne upominki wzmacniają relację i skłaniają do kolejnego zakupu. Znacznie niwelują także ryzyko, że nasz partner biznesowy nagle stwierdzi, że konkurencja oferuje mu ciekawsze usługi. Estetycznym, dobrze dobranym prezentem wzmacniasz w danej osobie jej pozycję i pokazujesz wartość swojego przedsiębiorstwa.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Twoich pracowników. Oferując im eleganckie i użyteczne przedmioty codziennego użytku, niespotykane i z ciekawymi zdobieniami, z pewnością zyskasz ich lojalność i sprawisz, że będą pracować efektywniej. Ponadto badania pokazują, że upominki z logo wzmacniają integrację między pracownikami i są tematem rozmów oraz ekscytacji. Lubimy być częścią jakiejś społeczności. W ten sposób zyskuje się podwójnie – pracownicy dobrego pracodawcę, a Ty świetnych pracowników. Pamiętaj tylko, by prezenty które im wręczasz były praktyczne i wysokiej jakości. Nikt nie lubi dostawać bubli. Wtedy osłabisz, zamiast wzmacniać relacje.

Gadżety Reklamowe dla firm

Wymieć konkurencję
Pewnie dobrze wiesz, że nie jesteś jedyną firmą na rynku. Osób, które świadczą usługi podobne do Twoich są tysiące. Jak więc wyróżnić się wśród tłumu? Odpowiedź jest prosta – gadżety reklamowe dla firm. Niebanalne, trwałe, z dużym i estetycznym logotypem firmy lub hasłem reklamowym z pewnością zapadną w pamięć. Utrzymają się w głowie osoby obdarowanej, a codziennie używane zaciekawią także ludzi z otoczenia. Dzięki temu zwiększy się rozpoznawalność marki, a firma zacznie być doceniana przez odbiorców. W prosty sposób wygrasz z konkurencją za pomocą taniej, ale bezpośredniej formy reklamy.

Popularne wpisy w Akademii Gadżetów:

Artykuły higieniczne - podstawa higieny
Biurowa kuchnia - szklanki z nadrukiem
Konferencja z klasą, filiżanki z nadrukiem firmowym
Prosty sposób na skuteczną reklamę - cukierki z logo
Reklamowe słuchawki z własnym logo - Jak sprawdzą się w praktyce?
Etui na klucze - Czy ktoś ich jeszcze używa?
Idealna reklama czyli torby reklamowe na zakupy
Przydatne gadżety do biura domowego - praca zdalna
Ekologiczne gadżety reklamowe – w trosce o środowisko
Najlepsze gadżety reklamowe na plażę, które wybrać
Przydatne gadżety reklamowe w podróży
Upominki reklamowe dla Twoich klientów
Elektroniczne gadżety reklamowe to nie tylko pendrive - ciekawe pomysły
Gadżety reklamowe - czy one naprawdę działają
Jak działają gadżety reklamowe
Oryginalne gadżety reklamowe, nasze nietypowe propozycje
Power bank z nadrukiem w formie breloczka – idealna reklama Twojej firmy
Reklamowe gadżety do kuchni, przydatne na co dzień
Kosmetyki reklamowe - sprawdzone i polecane kosmetyki wysokiej jakości
Najlepsze pomysły na pendrive reklamowy - nasze inspiracje

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.