Świąteczne prezenty dla pracowników

Piątek, 3 Grudzień 2021

Święta tuż za rogiem, więc jest to ostatni moment, by pomyśleć o prezentach. Tradycja rozdawania upominków jest obecna w większości domów. Od wielu lat zwyczaj ten jest praktykowany również w firmach.

Świąteczne prezenty stanowią podziękowanie za trud, jaki pracownicy wkładają w wypełnianie zawodowych obowiązków oraz są sygnałem, że ich praca jest doceniana. Firmowe upominki na Boże Narodzenie są elementem kultury organizacyjnej.

 • Prezenty dla pracowników na święta – inspiracje
 • Paczki świąteczne dla pracowników – ciekawe pomysły
 • Gadżety świąteczne – co warto kupić?

W artykule przedstawiamy pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników. Większość gadżetów jest uniwersalna i sprawdzi się w niemalże każdej firmie. Zaczynamy!

Dlaczego warto dawać upominki świąteczne dla pracowników?

Firmowe prezenty i gadżety świąteczne są dziś niemalże obowiązkowe. W końcu pracownicy przez cały rok ciężko pracują, by osiągnąć założone targety. Przedświąteczne dni to czas, kiedy zwalniają i chcą odpocząć. Jest to też dobry okres, by wręczyć im prezent. Planując odpowiednio działania, pracownicy na pewno docenią tak miły gest. Dlaczego warto wręczać prezenty świąteczne pracownikom?

 • budowanie relacji

Prezenty wyrażają też wdzięczność i nadzieję, że współpraca będzie kontynuowana. Pomagają one nie tylko podtrzymać obecną relację, ale także ją rozwinąć.

 • docenienie ciężkiej pracy

Prezent świąteczny dla pracownika ukazuje, że firma docenia jego codzienną pracę.

 • ocieplenie wizerunku

Drobiazgi wręczane pracownikom z okazji świąt ocieplają wizerunek firmowy. Pokazują one, że dla firmy ten szczególny czas w roku również jest ważny.

 • motywacja do działania

Prezent dla pracownika na święta wyraża wdzięczność, a jednocześnie motywuje do dalszej pracy.

 • pokazują, że firma jest kreatywna

Zastanawiając się nad tym, jakie prezenty kupić pracownikom na święta, warto wykazać się kreatywnością – wpływa to pozytywnie na wizerunek firmy.

Prezent dla pracownika na święta jest zawsze miłym gestem.

Świąteczna atmosfera w pracy

Warto wprowadzić do biura świąteczną atmosferę. Dzięki temu pracownicy lepiej się poczują, a jednocześnie przyjemniej będzie się im pracować w tym szczególnym okresie w roku. Ozdoby, choinka, a nawet firmowa wigilia – wszystko to integruje zespół.

Prezenty świąteczne dla pracowników – inspiracje

 • Karty podarunkowe dla pracowników na święta

Karty podarunkowe zawsze stanowią ciekawy pomysł na prezent dla pracownika na święta. Opcji jest tu naprawdę sporo. Vouchery na święta można dobrać indywidualnie pod kątem zainteresowań pracownika lub po prostu podarować coś uniwersalnego. Należy również zwrócić uwagę na stronę graficzną karty podarunkowej – powinna ona nawiązywać do świąt i być przy tym odpowiednio zapakowana.

 • Paczka świąteczna dla pracownika

Paczki świąteczne dla pracowników to jeden z najczęściej wybieranych pomysłów. Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o kosz ze słodyczami i kawą – dzisiaj opcji jest znacznie więcej. Firmowa paczka świąteczna może zawierać np. zestaw do wina, pralinki, czekoladki, zestaw miodów – to tylko część opcji. Te uniwersalne propozycje można personalizować i dopasowywać do charakteru firmy.

 • Voucher prezentowy na święta

Obecnie na rynku działa mnóstwo firm oferujących vouchery na przeżycia. Mogą one być związane z aktywnościami sportowymi, z relaksem, z hobby, czy też po prostu umożliwiające spędzenie czasu z bliskimi w ciekawy sposób. Voucher to oryginalny pomysł, który gwarantuje wspomnienia. Taki prezent dla pracowników na święta pozostanie w pamięci. Pokazuje on również pracownikom, że firma ma ciekawe pomysły i z okazji świąt wręcza coś oryginalnego i niestandardowego.

 • Gadżety świąteczne

Różnego rodzaju gadżety stanowią prezenty świąteczne dla pracowników, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy. Obecnie propozycji w tym zakresie jest cała masa. Wśród nich nie brak produktów premium. Różnego rodzaju drobiazgi do domu, rzeczy związane ze sportem, czy po prostu takie, które przydają się na co dzień, na pewno ucieszą obdarowane osoby. Gadżety reklamowe na święta powinny być praktyczne, ale również wykonane z materiałów najwyższej jakości. Muszą one być naprawdę dobrej jakości – tylko wówczas zostaną docenione.

 • Premia pieniężna

Premia na święta może nie jest szczególnie oryginalna, ale na pewno podziała motywująco i będzie stanowić impuls do działania. Poza tym posiada ona jeszcze jeden znaczący plus – na pewno ucieszy każdego pracownika.

Prezent świąteczny dla pracowników – dodatkowy dzień wolny, elastyczny czas pracy itp.

Działaniem z okazji świat, które na pewno zostanie docenione, jest wszystko to, co związane z pracą, a raczej z poluzowaniem reguł. Drobne odstępstwa od tego, co obowiązuje na co dzień, na pewno zostaną docenione. Nie oszukujmy się – świąteczny czas wcale nie sprzyja wykonywaniu świątecznych obowiązków, a tym bardziej pracy na pełnych obrotach. Planowanie ważnych projektów na ten czas, rozpoczynanie czegoś nowego lub zamykanie ważnego tematu wcale nie jest dobrym pomysłem. Myśli pracowników są wtedy zupełnie gdzie indziej. Każdy pracownik doceni świąteczną, niespieszną atmosferę, możliwość wyjścia z pracy trochę wcześniej, czy też elastyczny czas i formę pracy. Warto zapewnić opcję pracy zdalnej wszystkim tym, którzy na co dzień jej nie mają. Inną propozycją jest dodatkowy dzień wolny. Wiele firm pracuje w Wigilię, niemniej wydajność osób, które w tym czasie siedzą w biurze, jest naprawdę niska. Jeśli istnieje możliwość zamknięcia firmy na ten dzień, to warto wcielić to w życie. Każdy pracownik na pewno to doceni, a wszelkie służbowe obowiązki mogą przecież zostać przełożone i wykonane albo przed świętami, albo po.

Prezenty dla pracowników z okazji świąt

Inspiracji na świąteczne prezenty dla pracowników nie brakuje. Firmy mogą postawić na gadżety reklamowe ze swoim logo lub też pójść w zupełnie inną stronę. Wybierając tę pierwszą opcję, warto wykazać się kreatywnością i postawić na nieco droższe, porządne i użyteczne rzeczy. Wówczas firma będzie postrzegana jako kreatywna i jako taka, która nie oszczędza, tylko pragnie podarować pracownikom coś pomysłowego i dobrej jakości. Różnego rodzaju vouchery dla pracowników, karty podarunkowe, czy też paczki prezentowe to prawdziwy hit i naprawdę ciekawa inspiracja. Bez względu na to, w jakie firmowe prezenty świąteczne się zainwestuje, to dobrze również pomyśleć o stworzeniu w pracy atmosfery i wykazaniu się wyrozumiałością poprzez zapewnienie choćby jednego dnia wolnego.

Popularne wpisy w Akademii Gadżetów:

Artigraf w zasięgu ręki
Artigraf na targach
Facebook - więcej krótkich filmików reklamowych
Hu! hu! ha! Nasza zima… nie taka zła?
Odzież reklamowa ze znakowaniem
Artigraf na Targach RemaDays Warsaw 2016
Dlaczego inwestycja w gadżety firmowe się opłaca?
Gadżety reklamowe, czyli jak z pomysłem promować firmę
USB - najpopularniejszy gadżet firmowy
Zwiększ rozpoznawalność marki.
Gadżety reklamowe – 3 propozycje, które nigdy nie zawiodą
Budowanie relacji z otoczeniem poprzez gadżety
Kubki Reklamowe, kubki z logo, kubki z nadrukiem
Badanie rynku upominków reklamowych.
Jak stać się „ECO” od Nowego Roku?
5 gadżetów, których nie może zabraknąć w Twoim biurze
Jak się przygotować do podróży służbowej
Muzyka w każdym miejscu - jak o to zadbać?
Z jakiego powodu warto inwestować w Gadżety Reklamowe?
Integracja pracowników — zadbaj o gadżety reklamowe na piknik

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.