Czy kubek z nadrukiem można myć w zmywarce?

Czwartek, 10 Luty 2022

Kubki reklamowe to w dalszym ciągu jedne z najpopularniejszych gadżetów dla klientów. Dzisiaj już w niczym nie przypominają one produktów sprzed kilku lat. Przede wszystkim obecnie mamy ogromny wybór wzorów, dzięki czemu każda firma jest w stanie dobrać coś odpowiedniego.

Kubki reklamowe to w dalszym ciągu jedne z najpopularniejszych gadżetów dla klientów. Dzisiaj już w niczym nie przypominają one produktów sprzed kilku lat. Przede wszystkim obecnie mamy ogromny wybór wzorów, dzięki czemu każda firma jest w stanie dobrać coś odpowiedniego. Jedna z głównych obaw przed zamówieniem konkretnych produktów dotyczy jednak odporności nadruku. Czy kubki z logo można myć w zmywarce? W artykule omówimy następujące zagadnienia:

  • Kubki reklamowe a mycie w zmywarce
  • Jak utrwalić napis na kubku? Metody
  • Najtrwalsze kubki reklamowe

Kubki reklamowe a mycie w zmywarce

Gadżet reklamowy powinien użyteczny i trwały, a przy okazji ładnie się prezentować. Tylko wówczas spełni on swoją funkcję, a widoczne na nim logo dostanie dostrzeżone. Kubki reklamowe to podarunki dla klientów, które są dziś dostępne w wielu różnych wzorach. Mało tego, obecnie można wykorzystać rozmaite techniki nadruku. Czym się one różnią od siebie i jak poszczególne kubki reagują na ciepło?

Jak wiadomo, mycie w zmywarce wszystkich kubków jest obecnie standardem. Dlatego też niektóre osoby nie zwracają na to, z jakim naczyniem mają do czynienia i czy jest ono odporne na mycie mechaniczne, czy wprost przeciwnie. Trwałość nadruku to jedna z głównych obaw firm zamawiających kubki reklamowe. W końcu matowe szklanki po myciu w zmywarce nie prezentują się dobrze, nie spełniają swojej funkcji, a w dodatku nie najlepiej świadczą o firmie. Inwestując w takie gadżety reklamowe, zależy nam na tym, by logo było trwałe. Właśnie dlatego tak ważne jest to, by zwracać uwagę na metodę nadruku. Prócz tego, trwałość nadrukowanego logo zależy od jakości materiału, sposobu barwienia i obróbki powierzchni. Właśnie dlatego jeszcze przed złożeniem zamówienia należy o wszystko dopytać producenta. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak zachowuje się kubek z nadrukiem pod wpływem ciepła. Nie wszystkie modele można być w zmywarce, a to jak wiadomo, jest rzeczą, na którą zawsze zwraca się uwagę, zamawiając takie gadżety reklamowe.

Jak utrwalić napis na kubku? Metody

Istnieje wiele sposobów, by nanieść określoną grafikę lub napis na kubek. Poniżej prezentujemy te najbardziej popularne.

Kubki barwione

Zanim otrzymamy nadruk na kubku, wykonywane jest jego barwienie poprzez nałożenie powłoki hydrocolor – można wybrać kilka opcji (np. matową, błyszczącą, metaliczną). Jeśli chodzi o kolory, to opcji jest naprawdę sporo. Po uzyskaniu koloru możemy przejść do nadruku np. napisu. Za pomocą tej metody uzyskuje się kubki do zmywarki – należy jednak zwrócić uwagę na to, by temperatura mycia nie przekraczała 60°C. Ceramikę można również zabarwić natryskowo zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Paleta kolorów w tym przypadku jest jednak ograniczona. Kubki nadrukowane tą metodą są odporne i można je być w zmywarce.

Termosublimacja na kubkach a trwałość nadruku

Sublimacja kubków jest jedną z najpopularniejszych metod związanych z tworzeniem nadruku. Jest ona prosta w wykonaniu, a zaraz wydajna. Pozwala nanieść dowolny nadruk, a co najważniejsze – nie ma żadnych ograniczeń co do kwestii kolorów. Barwnik jest wtapiany w ceramikę, a cały nadruk charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, co oczywiście a wpływ na to, jak prezentują się kubki. Sublimacja sprawia, że kolory są trwałe, nie blakną. Nadrukowane logo się nie ściera. Warto jednak podkreślić, że w ten sposób można zadrukować tylko na zewnątrz kubek. Sublimacja uniemożliwia naniesienie napisu np. wewnątrz, czy na uchu. Jeśli jesteś zdecydowany na tę technikę nadruku, to musisz zakupić specjalne kubki do sublimacji. Producent daje gwarancję, że są one odpowiednie do tej metody. Są to również idealne kubki do zmywarki, zatem sprawdzą się jako gadżety reklamowe.

Piaskowanie kubka a zmywarka

Logotyp czy hasło reklamowe można również tworzyć się za pomocą piaskowania. Proces polega na tym, że na kubek nakłada się specjalną maskę. Przedmiot ten umożliwia nadruk nawet najmniejszych detali. Piaskowanie kubka polega na mechanicznej ingerencji w powierzchnię. Dzięki temu uzyskuje się trwały wzór. Mycie w zmywarce na pewno go nie usunie, należy jednak podkreślić, że jeśli nadruk jest dodatkowo zabarwiony, to po jakimś czasie kolor może blaknąć. Dzieje się tak na skutek działania wysokiej temperatury i detergentów.

Druk bezpośredni

Druk bezpośredni to jedna z najtańszych metod wykonywania kubków reklamowych. Możemy dzięki niej nadrukować grafikę w dowolnych kolorach. Jak utrwalić napis na kubku, jeśli stosujemy tę metodę? Otóż kubek jest wypalany w piecu, dzięki czemu grafika staje się odporna. Pewnym ograniczeniem jest tutaj zakres kolorów. Takie kubki można myć w zmywarce.

Kalka ceramiczna

Kalka ceramiczna to metoda polegająca na naniesieniu kolorów na kubek przy użyciu specjalnej kalki. Umożliwia ona uzyskanie ogromnej ilości barw. Przy druku bezpośrednim nie jest się w stanie uzyskać takiego efektu. Napis naniesiony za pomocą kalki jest odporny na ścieranie.

Najtrwalsze kubki reklamowe

Czy wszystkie kubki do zmywarki reprezentują podobną jakość? Otóż nie – najtrwalsze są kubki grawerowane laserowo. Są one odporne na jakiekolwiek uszkodzenia, można je bez obaw myć w dowolnej temperaturze. Laserowe grawerowanie można porównać do wyrycia odpowiedniej grafiki lub napisu. Metoda ta ma jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim można wykorzystać tylko jeden kolor i co ciekawe – wykorzystuje się ją głównie na kubkach metalowych, które rzadko kiedy są używane jako gadżety dla klientów. Warto pamiętać także o tym, że kubki posiadające platynowanie lub złocenie nie będą nadawały się do zmywarki czy też mikrofali. Dobrą alternatywą będą tu farby w kolorze złota lub srebra, które z powodzeniem będą imitować te cenne wykończenia.

Popularne wpisy w Akademii Gadżetów:

Artigraf w zasięgu ręki
Artigraf na targach
Facebook - więcej krótkich filmików reklamowych
Hu! hu! ha! Nasza zima… nie taka zła?
Odzież reklamowa ze znakowaniem
Artigraf na Targach RemaDays Warsaw 2016
Dlaczego inwestycja w gadżety firmowe się opłaca?
Gadżety reklamowe, czyli jak z pomysłem promować firmę
USB - najpopularniejszy gadżet firmowy
Zwiększ rozpoznawalność marki.
Gadżety reklamowe – 3 propozycje, które nigdy nie zawiodą
Budowanie relacji z otoczeniem poprzez gadżety
Kubki Reklamowe, kubki z logo, kubki z nadrukiem
Badanie rynku upominków reklamowych.
Jak stać się „ECO” od Nowego Roku?
5 gadżetów, których nie może zabraknąć w Twoim biurze
Jak się przygotować do podróży służbowej
Muzyka w każdym miejscu - jak o to zadbać?
Z jakiego powodu warto inwestować w Gadżety Reklamowe?
Integracja pracowników — zadbaj o gadżety reklamowe na piknik

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.