Ładowarka indukcyjna - czy warto w nią inwestować?

Poniedziałek, 16 Styczeń 2023

Zastanawiasz się, czy ładowarka indukcyjna sprawdzi się w Twoich rękach? W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać odpowiedni model i na które kryteria należy zwrócić szczególną uwagę. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego zakupu.

Zastanawiasz się, czy ładowarka indukcyjna sprawdzi się w Twoich rękach? W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać odpowiedni model i na które kryteria należy zwrócić szczególną uwagę. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego zakupu.

Jak działa ładowarka bezprzewodowa?

Ładowarki indukcyjne działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Oznacza to, że na skutek zmian pola magnetycznego w przewodniku powstaje energia elektromotoryczna. Ładowarka ma cewkę o średnicy kilku centymetrów, a przez nią przechodzi prąd, pobudzając pole magnetyczne, które generuje prąd w drugiej cewce. Ta znajduje się w konstrukcji smartfona. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i wygodne ładowanie urządzenia.

Warto zaznaczyć, że ładowarka bezprzewodowa jest na rynku już niemal 10 lat. Natomiast znaczny rozwój technologii nastąpił dopiero 2-3 lata temu, gdy czołowi producenci wprowadzili to rozwiązanie. Dzisiaj wiele marek umożliwia wykorzystanie tej technologii.

Pamiętaj, że nie każdy smartfon naładujesz za pomocą ładowarki indukcyjnej. Dlatego warto zajrzeć do jego specyfikacji. Pewnym ograniczeniem jest konieczność posiadania plastikowej bądź szklanej obudowy. Zwróć uwagę, że metal powstrzymuje pole magnetyczne, więc sprzętu z takim panelem nie naładujesz.

Zasada działania ładowarki jest więc prostsza, niż może się wydawać. Dzięki temu trudno tu o usterki czy poważne awarie. Nawet te niedrogie urządzenia zapewniają wygodę użytkowania na wysokim poziomie.

Moc ładowarek bezprzewodowych

Podstawowym kryterium przy wyborze ładowarek jest ich moc. Na początku urządzenia te oferowały moc na poziomie 5 W. Natomiast w 2015 roku pojawiła się ładowarka bezprzewodowa o mocy 15 W. Z kolei w 2017 można było już korzystać z ładowarek 30 W. Pomimo tego smartfony, które wykorzystywały potencjał tych sprzętów powstały dopiero kilka lat później.

Dziś ładowarki o wysokiej mocy stanowią już standard. Znajdziesz je w wielu sklepach z elektroniką. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po model z logo własnej firmy. Ładowarka indukcyjna reklamowa może być doskonałym sposobem na prezent dla klienta czy partnera biznesowego.

Niezależnie od tego, czy szukasz ładowarek z logo, czy sięgasz po model dla siebie, zawsze warto postawić na sprzęt wysokiej klasy. Dzięki temu smartfon będzie ładował się bardzo szybko. Pamiętaj jednak, że większość z nich wykorzysta moc maksymalnie 10 W. Im jest większa, tym wytwarza się więcej ciepła. Dlatego w niektórych ładowarkach 30 W znajdziemy wentylator. Ponadto ładowanie z bardzo wysoką mocą może być niekorzystne dla działania baterii.

Standard ładowarek indukcyjnych

Jeśli zastanawiasz się, jaka ładowarka indukcyjna najlepiej sprawdzi się w Twoich rękach, zwróć uwagę na obsługiwany standard. Popularnym rozwiązaniem jest standard Qi, który obejmuje ładowarki o mocy od 5 do 30 W. Pamiętaj jednak, że wiele zależy od urządzenia, jakie będziesz ładować.

Na rynku znajdziesz również szybsze ładowarki, chociaż nie będą kompatybilne ze standardem QI. Mowa tu np. o technologiach, które pozwalają na ładowanie nowoczesnych notebooków. Ponadto wciąż trwają prace nad udoskonaleniem rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych.

Z pewnością warto śledzić najnowsze odkrycia w tej kwestii. Już teraz na temat urządzenia, jakim jest ładowarka indukcyjna opinie są bardzo pozytywne. Z czasem może być tylko lepiej, choć już dzisiaj urządzenia te sprawdzają się wręcz znakomicie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Jakie urządzenia można naładować ładowarką indukcyjną?

Zwróć uwagę, że zastosowania ładowarek indukcyjnych nie ograniczają się jedynie do smartfonów. Mnóstwo urządzeń wyposażonych w małą cewkę możesz zasilić bezprzewodowo. Wraz z rozwojem technologii pojawiło się wiele produktów, które zapewniają takie możliwości. Mowa tu np. o popularnych smartwatchach czy słuchawkach bezprzewodowych. To oczywiście tylko niektóre sprzęty. Wybór jest bardzo bogaty i zróżnicowany.

Ładowarka o odpowiednich parametrach to sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb miłośników gadżetów oraz wszystkich osób, które po prostu cenią wygodę. A może chcesz spersonalizować sprzęt? Wówczas ładowarka indukcyjna z nadrukiem sprawdzi się idealnie. Wystarczy przesłać projekt, a eksperci przeniosą go na Twoje urządzenie. Przekonało się o tym wiele osób, które korzystają z tego rozwiązania.

Jak wybrać ładowarkę indukcyjną?

Obok mocy urządzenia musisz również zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Zastanów się nad kształtem ładowarki. Najczęściej znajdziesz płaskie, okrągłe lub prostokątne modele, które nie tylko sprawdzą się doskonale, ale również staną się miłym dla oka gadżetem. Oczywiście wybór zależy od osobistych preferencji. Na szczęście dzisiaj oferta jest bardzo szeroka, więc bez trudu znajdziesz rozwiązanie, które sprosta Twoim oczekiwaniom.

Warto również rzucić okiem na materiały zastosowane przez producenta. Dziś z powodzeniem sięgniesz po solidną konstrukcję, która zapewni Ci funkcjonalność na długie lata. Niektóre modele charakteryzują się antypoślizgową budową. Pamiętaj, że im lepsze materiały, tym większa odporność na przegrzewanie się.

Przed zakupem upewnij się, czy sprzęt jest kompatybilny z Twoim smartfonem bądź smartwatchem. Ponadto zwróć uwagę na cenę urządzenia. Nie zawsze warto sięgać po najdroższe propozycje na rynku. W wielu przypadkach tańszy sprzęt również zapewni szybkie ładowanie.

Ponadto zastanów się, czy chcesz spersonalizować ładowarkę. Dziś możliwości są bardzo zróżnicowane. Jak wspomnieliśmy, na urządzeniu z powodzeniem zamieścisz logo firmy, lecz na tym nie koniec. Zaprojektuj dowolną grafikę czy napis, a stylowy gadżet będzie na wyciągnięcie ręki.

Ładowarki indukcyjne opinie

Te niewielkie urządzenia zyskały wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. To zasługa kompaktowej konstrukcji, efektywnego działania, a także nowoczesnego wyglądu. Dzięki temu ładowarki indukcyjne stanowią świetną propozycję dla wszystkich osób, które chętnie sięgają po sprawdzone rozwiązania.

Ponadto osoby, które zdecydowały się na taką ofertę zgodnie podkreślają, że sprzęt świetnie wpisał się w zakres ich oczekiwań. Wybierz więc model o odpowiedniej mocy, aby cieszyć się funkcjonalnością na bardzo wysokim poziomie.

Kolejnym atutem jest wygoda. Wystarczy położyć smartfona na elemencie ładowarki, a po pewnym czasie, sprzęt znów będzie gotowy do pracy. Wiele osób podkreśla, że to dużo lepsze rozwiązanie od ładowania tradycyjnego. W tym miejscu warto zaznaczyć, że po pewnym czasie gniazdo ładowania przez przewód USB może się zużywać. Natomiast stosowanie ładowarki indukcyjnej pozwoli odciążyć element.

Skoro już wiesz, czym jest ładowarka bezprzewodowa, jak działa i jakie ma parametry, zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą dostępnych rozwiązań. Do ciekawostek należą urządzenia z ekologicznych materiałów (np. ze słomy), na których możesz umieścić własne logo. Dzisiaj rozwiązań jest tak wiele, że podczas zakupów ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Prezenty na Nowy Rok
Zegar reklamowy - prezent dla kontrahenta
Jak powinien wyglądać skuteczny plakat reklamowy?
Akcesoria szkolne – sposób na skuteczną reklamę
Czy klasyczna smycz reklamowa może jeszcze zaskoczyć?
Nasze TOP10 najlepszych słodyczy reklamowych
TOP 5 kosmetyków reklamowych - sprawdzone i polecane
Kufle z nadrukiem - idealny pomysł na prezent lub do własnego baru
Płyn do dezynfekcji – obowiązek w Twojej firmie z Twoim logo
Power bank z nadrukiem w formie breloczka – idealna reklama Twojej firmy
Jak działają gadżety reklamowe
Konferencja z klasą, filiżanki z nadrukiem firmowym
TOP5 - Najlepsze gadżety dla dzieci

Archiwum newsów

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.

Help

Masz pytanie? Służymy Państwu pomocą:

Tel: +48/12 356 55 41

info@artigraf.pl

Centrum Obslugi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 - 17:00.
Artigraf.pl, Jeziorzany 210, 32-060 Liszki k/Krakowa.